First time here? Checkout the FAQ!
x

الملاحظات

Sizin için doğru üniversiteyi nasıl seçebilirsin?

في تصنيف اللغه التركيه
بواسطة طالب محترف (3.8ألف نقاط)  
+1 تصويت
50 مشاهدات

Yurtdışında okumak istediğiniz müfredatı belirledikten sonra, en önemli soru — ve aynı zamanda zor — geliyor: Nerede?! .. Bu dersi nerede öğreneceğim? .. Benim için doğru üniversite nedir, bu kursu okumaktan tam olarak ne istediğimi elde eder?

Bir araya gelin, aklınızda olması gereken bazı soruları ve şeyleri gözden geçiririz, bu da doğru üniversiteyi doğru şekilde seçmenize kesinlikle yardımcı olur.

Üniversite okumak istediğiniz kursu sunuyor mu?

Elde etmek istediğiniz akademik sertifikayı belirledikten sonra, bu soru aklınızda atlamalıdır. Bu nedenle, istediğiniz bu çalışma alanını veren üniversiteleri hemen aramaya çalışın ve zamanınızı boşa harcayabilecek üniversiteleri rastgele aramayın

Üniversite nerede?

İşte üniversitenin adresi.. Evinize yakın bir üniversite yeri olmasını önemseyen öğrenciler misiniz?.. Ya da uzakta bir sorun bulmak ve sokaklarda ve ulaşım zaman geçirmek için arzu edilen bir şey düşünün değil mi?.. Bu üniversite şehrin merkezinde, banliyölerinde veya dışında mı?.. Dünyaca ünlü şehirlerden birinde bulunan bir üniversitede okumak ister misiniz, yoksa herhangi bir şehri önemsemiyor musunuz ve en önemlisi sizin için prestijli akademik sertifika ve uygun araçlar?

Üniversite ne kadar popüler?

Yurtdışında eğitim almaya karar verdiğiniz sürece, eğitim alacağınız üniversitenin size farklı bir fonksiyonel ve eğitim ağırlığı veren uluslararası şöhret ve ayrıcalıkların yanı sıra düşünme, araştırma, analiz ve yaratıcılık

İstihdam fırsatları mı?

Bu üniversitedeki mezunlar seçkin ve hızlı istihdam mı alıyorlar, yoksa hibe ettiği sertifika, öğrencilerini yerel ve uluslararası işgücü piyasalarında ayırt eden o kadar güçlü değil mi? Ünlü ve ayırt edici üniversitenin adı, daha yaygın istihdam olanakları, emeklilik ve maddi araçların daha iyi olduğunu unutmayın.

Ekipman ve kaynaklar?

Çalıştığınız üniversitenin, çalışma için pratik, uygulamalı ve araştırma programlarını destekleyen ayırt edici tesislerle donatılmış olması çok önemlidir. Ekipmanlarında fakir olan üniversiteler, özellikle araştırma alanlarında, kaçınılmaz olarak yüksek kaliteli eğitim sunmazlar. Üniversite web sitesine göz atarak, bu üniversiteden bazı mezunların görüşlerini paylaşarak ve okurken kişisel deneyimlerini sorarak bu noktadan emin olun

Bunlar, belirli bir üniversitede çalışmaya karar vermeden ve diğer üniversitelerden ayırmadan önce akılda tutulması gereken en önemli şeylerdir.

İyi şanslar. Tepede görüşürüz.

من فضلك سجل دخولك أو قم بتسجيل حساب للإجابة على هذا السؤال

1 إجابة واحدة

بواسطة طالب عالمي (8.7ألف نقاط)  
0 تصويتات

السلام عليكم ورحمه الله وبركاته ❤️ 

Iyi akşamlar ❤️ 

Çok teşekkürler 

İyi şanslar ❤️ (✿^‿^) 

99 Online Users
0 Guest 99 Member
Today Visits : 45912
Yesterday Visits : 65156
Total Visits : 45711322

25.4ألف أسئلة

124ألف إجابة

154ألف تعليقات

29.6ألف مستخدم

مرحبًا بك إلى Taleek Discussion، مناقشات طليق - حيث يمكنك طرح الأسئلة وانتظار الإجابة عليها من المستخدمين الآخرين. تذكر اننا هنا جميعا لمساعدة بعضنا البعض فيرجى الالتزام بقوانين وارشادات المنتدى حتى نبقي عائلة طليق نظيفة وانتاجية - لا تنسى التصويت للاجابات الصحيحة والتصويت بالسلب للاجابات المضللة او المخالفة
add
لعبة السجن
...