First time here? Checkout the FAQ!
x

الملاحظات

Kaydetmek ve unutmamak için en iyi yolu

في تصنيف تجارب شخصيه
بواسطة طالب محترف (3.8ألف نقاط)  
+4 تصويتات
121 مشاهدات

Kaydetmenin ve unutmamanın yolları

Kurtarmanın ve unutmamanın birçok yolu vardır, gelenler de dahil olmak üzere

Özgüven: Özgüven ve özgüven, bireyin daha büyük başarılar elde etmek için çok fazla iş yapmasına ve kendisine ve başkalarına yapılabilecek en iyi şeyi kanıtlamasına yardımcı olur.

Kaydetmeden önce okuyucuyu anlamaya dikkat edin: çalışmaya başladığınızda, okuyucuyu doğru anlamalısınız, böylece bellek bilgiyi çağrıştırmaya yardımcı olur, aksi takdirde bilgileri anlamadan hatırlamak zor olacaktır.

Çalışma sırasında bilgi yazma: Kelimelerin ve bilgilerin tekrarlanması, bilgilerin bellekte tutulmasına yardımcı olur ve bu nedenle daha hızlı hatırlanması gerekir

Yenilik: Şarkıların ezberlenebileceği ve hatırlanmasının kolay olduğu şarkı şeklindeki kelimeler üzerinde çalışmak gibi yeni bir çalışma yöntemi kullanmak

Yuvarlama, bilgileri bağlama: bilgileri gerçekte meydana gelen olaylara, benzer durumlara veya adların yaklaşık olarak diğer adlardaki benzer adlara bağlayarak

Yer değiştirme: Okurken, yerinizi değiştirdiğinizde olduğu gibi, hafızanın bu bilgiyi burada okuduğunuz yere göre bilgi uyandırmasına yardımcı olur.

Belirli bir parfüm türünü kokla: çalışma sırasında belirli bir parfüm kokusu alın; daha sonra test sırasında veya bu bilgi gerektiğinde aynı kokuyu koyun;

Seri bilgileri belirli bir yere bağlama: örneğin, belirli bir konuya birkaç adım attığınızda, bir yerden diğerine geçmek veya tatlı ve benzeri

Test deneyimini yapın: oturup bilgileri geri çağırarak, soruları formüle etmeye çalışarak ve sonra cevaplayarak ve bu soruların test sorularıyla aynı olduğunu hayal ederek

Egzersiz: Büyük yararları nedeniyle dolaşımı teşvik eder ve böylece hafızayı uyarır

İyi beslenme: Uygun miktarda sağlıklı gıda, vitamin, mineral ve diğerleri yemelisiniz

Yeterli uyku: Yeterince uyumalısınız, böylece zihin dinlenmek için zaman verir, tükenmemek için;

Korunma ve unutmama duaları

İşte sınav döneminde öğrenciye yardımcı olan dualardan bazıları veya çalışma

Çalışmaya başlamadan önce: Ey Tanrı, senden peygamberleri anlamanı, misyonerleri kurtarmanı ve yakın meleklere ilham vermeni istiyoruz, Tanrı dillerimizi hafızanla, kalplerimiz korkunla dolu ve sırlarımız senin itaatinle, sen istediğin kadar yeteneklisin, Aman Tanrım bana merhametinin kapılarını aç.

Okuduktan sonra: Tanrım, okuduklarımı, ezberledığımı ve yaptıklarımı sana emanet ediyorum ve ihtiyacım olduğunda bana cevap verdi.

Sınava giderken: Allah'ın adıyla, Allah'a güvendim ve Allah'tan başka bir güç yoktur.

Sınav salonuna girdiğimde: Allah bana samimi bir girişle girsin, beni dürüstlüğün yolundan çeksin ve beni sultan yap.

Sınav sırasında: Allah, kolaylaştıran şeyden başka kolaydır ve isterseniz üzüntü verirsiniz, Allah göğsümü bana açıklasın, lütfen bir şey yapın, ben de dilimden bir düğüm kazıyayım;

Unuttuğum zaman: Ey Allah'ım, ey insanların mescidi, şüphesiz bir günde, davamda aynı fikirdeyim.

Her şey bittiğinde: Bizi buna yönlendiren Allah'a şükürler olsun ki, Eğer Allah bize doğru yolu gösterseydi, biz doğru yolu bulamazdık.

Unutu

Birçok öğrenci sınav süresi yaklaşır başlamaz strese ve kafa karışıklığına maruz kalmakta ve bu nedenle kötü bir psikolojik duruma maruz kalmaktadır;

İyi şanslar, zirvede görüşürüz.

من فضلك سجل دخولك أو قم بتسجيل حساب للإجابة على هذا السؤال

1 إجابة واحدة

بواسطة طالب عالمي (7.3ألف نقاط)  
0 تصويتات
يسعدك مساك

Teşekkürlar ederim  arkadaş

لو كان وضعت ترجمة ، الواحد يفهم الموضوع تمام

لان الأغلبية هنا مبتدئين

بالتوفيق لك وللجميع
هناك ثلاث منشورات بلغات مختلفة
١ - اللغة العربية
٢ - اللغة الإنجليزية
٣ - اللغة التركية
بواسطة طالب عالمي (7.3ألف نقاط)  
اه ، تمام يسلمو
بالتوفيق لك وللجميع
إن شاء الله
118 Online Users
0 Guest 118 Member
Today Visits : 1939
Yesterday Visits : 55702
Total Visits : 44227773

25.4ألف أسئلة

124ألف إجابة

154ألف تعليقات

29.5ألف مستخدم

مرحبًا بك إلى Taleek Discussion، مناقشات طليق - حيث يمكنك طرح الأسئلة وانتظار الإجابة عليها من المستخدمين الآخرين. تذكر اننا هنا جميعا لمساعدة بعضنا البعض فيرجى الالتزام بقوانين وارشادات المنتدى حتى نبقي عائلة طليق نظيفة وانتاجية - لا تنسى التصويت للاجابات الصحيحة والتصويت بالسلب للاجابات المضللة او المخالفة
add
لعبة السجن
...